Повне керівництво з безпеки веб-хостингу

Кожен веб-сайт схильний до ризику загроз безпеки, таких як спам, DDoS-атаки, віруси, шкідливі програми і т.д. Якщо ви працюєте в невеликому локальному бізнесі, ви можете подумати, що ви можете не турбуватися про надійність, оскільки не обробляєте транзакції на мільйон доларів як великі корпорації. Але правда в тому, що малий і середній бізнес може бути навіть більш уразливим, ніж більші компанії.

Дослідження Cisco , проведене в 2018 році, показало, що 53% компаній середнього бізнесу хоча б раз стикалися з порушеннями безпеки. Хоча неможливо передбачити, коли ви можете зіткнутися з атакою, краще, що ви можете зробити, – це тримати безпеку вашого сайту на найвищому рівні.

Повне керівництво з безпеки веб-хостингу

Ось деякі з факторів, які поліпшать безпеку вашого веб-хостингу.

# 1: Оберіть правильний план веб-хостингу

Хостинг-провайдер піклується про більшість заходів безпеки, щоб забезпечити високу надійність веб- хостингу. Проте, ваш вибір в плані хостингу буде мати величезне значення в підвищенні рівня безпеки. Вам слід ретельно оцінити всі наявні у вас варіанти і вибрати той, який забезпечує максимальний її рівень.

Наприклад, загальні плани хостингу можуть піддаватися більшому ризику загроз безпеки, тому що атака на один сайт зробить ваш сайт вразливим також. Ви можете перевірити деякі з кращих хостингових сервісів і порівняти їх плани, щоб побачити, який з них буде кращим для вас.

# 2: Використовуйте протокол HTTPS

На самому базовому рівні ваш сайт повинен використовувати протокол HTTPS для захисту особистої інформації ваших відвідувачів. Коли ви бачите «https» поруч з URL-адресою, відвідувачі відчувають себе в більшій безпеці. Але крім того, це також підвищить авторитет вашого сайту в очах користувачів і пошукових систем.

З іншого боку, поява напису «небезпечно» поруч з URL призведе до вигнання сотень відвідувачів, як ви можете бачити на скріншоті нижче від розробників Google.

Крім того, сайти електронної комерції можуть підвищити безпеку свого сайту, комбінуючи HTTPS з сертифікатом Secure Socket Layer (SSL). Це зашифрує зв’язок між браузером відвідувача і сервером, тому вкрай важливо захистити їх кредитну карту і банківську інформацію.

# 3: Обмежте доступ користувачам

Згідно з дослідженням IBM, ви можете бути шоковані, дізнавшись, що людська помилка викликає 95% порушень безпеки. Це може включати випадкову публікацію конфіденційної інформації на загальнодоступному сайті, відправку її не тій стороні і т. д. Тому вкрай важливо обмежити число людей, які можуть робити такі помилки, обмежуючи доступ до панелі управління вашого сайту та хостингу.

Чи не кожен співробітник повинен мати контроль над вашим сайтом або мати можливість змінювати його налаштування. Те ж саме стосується незалежних підрядників і консультантів, таких як веб-дизайнери. Тут ви можете застосовувати принцип найменшого рівня повноважень і надавати необхідний доступ тільки протягом необхідного періоду часу.

Наприклад, якщо комусь потрібен певний рівень доступу для завершення проекту, ви надаєте йому доступ тільки доти, поки він не завершить проект. Після цього їх права доступу повертаються до того ж рівня, що і раніше.

# 4: Обмежте завантаження файлів

Коли ви дозволяєте будь-якому відвідувачу завантажувати файли на ваш сайт, ви піддаєте ризику безпеку вашого сайту. Будь-який з цих файлів може містити скрипт, який може завдати шкоди вашому сайту, використовуючи його уразливості. Таким чином, обмеження завантаження файлів є ще одним важливим кроком для забезпечення безпеки вашого веб-хостингу.

Однак, якщо характер вашого бізнесу вимагає, щоб люди завантажували такі файли, як фотографії продуктів з відгуками клієнтів, ви можете обмежити тип файлів, які можуть завантажувати відвідувачі. Проте, кожне завантаження повинна розглядатися як потенційна загроза. Деякі компанії також налаштовують файли для завантаження в інше місце. Потім вони використовують скрипт для вилучення файлів, які будуть доставлені в браузер.

# 5: Налаштуйте автоматичне та часте резервне копіювання

Хоча ви ніколи не хочете, щоб ваш сайт піддавався ризику, критично важливим кроком в забезпеченні безпеки веб-хостингу є підготовка до гіршого. Це означає, що ви на регулярній основі повинні створювати резервні копії свого веб-контенту, щоб не втратити занадто багато навіть в разі порушення. Це особливо важливо для великих сайтів, оскільки вони можуть втратити набагато більше.

Часті і автоматичні резервні копії допомагають максимально збільшити час безвідмовної роботи сайту навіть в разі збою сервера. Щоб додати додатковий рівень безпеки і захистити конфіденційну інформацію, ви можете навіть зашифрувати свої резервні дані.

Підсумуємо

Ось деякі з важливих порад для підвищення безпеки вашого веб-хостингу і вибору кращого хостинг-провайдера. В цей процес включено набагато більше факторів, але вкрай важливо, щоб ви спочатку засвоїли основи, а потім перейшли до більш складним заходам безпеки.