Яка різниця між UX і UI

Багатьох такі терміни, як UX і UI дизайн, ставлять у глухий кут. Багато хто думає, що розробники і дизайнери використовують це як сленг, щоб передати якесь повідомлення. Незалежно від причини, кожен цікавиться темою повинен бути знайомий з цими поняттями, щоб створити зручний і красивий сайт, який допоможе вам залучити більше відвідувачів.

Какая разница между UX и UI

Так що ж означає UI і UX?

Простіше кажучи, UI – призначений для користувача інтерфейс – це все, з чим користувач може взаємодіяти при використанні цифрового продукту або послуги. Це включає в себе все: від мониторів і сенсорних екранів до клавіатур і звуків. На вашому веб-сайті призначений для користувача інтерфейс дозволяє клієнтам взаємодіяти з вашим продуктом або послугами.

UX означає призначений для користувача досвід, який відповідає потребам клієнтів. Він розвивається в результаті поліпшення користувальницького інтерфейсу. Це включає в себе всі позитивні негативні відгуки користувачів або нейтральне або змінений поведінка того, як користувачі ставилися до таких взаємодій.

У цій статті ми обговоримо 4 загальних відмінності між UI і UX, які потрібно знати

# 1. UX не може бути замінений на UI

Користувацький досвід або UX – це процес, в якому оцінюються потреби користувачів. З того моменту, як передбачуваний прототип готовий, він перевіряється шляхом тестування. Коли бізнес-модель і пропозиція поведінки були перевірені разом, створюється продукт.

А для UI ви можете усвідомити щось на зразок цього: Інтерфейс = Візуальний дизайн + Дизайн взаємодії
Інтерфейс – все про зовнішній вигляд і сприйнятті сайту, який додає привабливості вашого бренду. Призначений для користувача досвід – це не що інше, як люди взаємодіють з вашим сайтом.

UX-дизайнер, наприклад, може збудувати кроки, які користувач повинен зробити, щоб підписатися на розсилку новин. Далі ці речі передаються дизайнерам інтерфейсу. Вони надають логіці поведінки візуальну привабливість: додаючи кольору і акцентів в макети дизайну, надаючи користувачам підказки, необхідні для навігації по процесу користування ресурсом.

# 2. UX робить інтерфейс корисним, а UI – привабливим

Ми всі знаємо, що продукт корисний, він відповідає потребам клієнтів, які ніколи не зустрічалися раніше. Дизайнер UX відповідає за аналіз конкурентів, створення прототипу, передбачуваного поведінкової карти і розробку мінімально життєздатного продукту для цільової аудиторії. Це підтверджується процесом тестування протягом всього життєвого циклу продукту.

Як тільки прототипи створені і відтестували, то розробники призначеного для користувача інтерфейсу вступають в гру, щоб зробити його приємним і гарним. Цей процес включає в себе підбір колірної гами і типографіки, яка буде привабливою і простий у використанні.

# 3. UX дозволяють користувачам досягати своїх цілей, тоді як UI створює емоційні зв’язки.

Відвідувачі приходять на ваш сайт, щоб щось робити, будь то пошук, аналіз або покупка чого-небудь. Деякі можуть займатися випадковим серфінгом для розваги, але деякі можуть відвідувати сайт з певною метою. UX дивиться на людей як на дослідників і намагається з’ясувати їх уподобання. Вони задають питання і готують прототип, а також проводять деякий тестування, щоб з’ясувати, чи можуть вони підтвердити запропоновані варіанти взаємодій на практиці.

Як тільки ви закінчите з цим, тепер починається дизайн інтерфейсу, який за допомогою візуального ряду емоційно насичує користувачів, закликаючи залишатися на сайті і здійснювати покупки, підписуватися на розсилки і т.д. Людей приваблює як зручність використання, так і красивий дизайн. Тому при правильному поєднанні першого і другого користувач залишиться на вашому сайті надовго.

#4. UX призначений для продуктів, інтерфейсів і послуг, але UI призначений тільки для інтерфейсу.

UX design – це широка концепція, яка сьогодні стає новим центром уваги. Не тільки компанії з веб-присутністю, а й ті, які розробляють різні продукти і послуги, знаходять UX корисним, оскільки він допомагає їх користувачам і перевіряє їх гіпотезу, перш ніж вони створять кінцевий продукт.

Беручи до уваги, що UI призначений тільки для інтерфейсів, що не означає, що він обмежений графічними користувача інтерфейсами планшетів, комп’ютерів і мобільних пристроїв. Ви можете бачити інтерфейси на розумних побутових приладах, таких як пральні машини, годинник і такі речі, як автомобільні панелі приладів і т.д.

Неможливо відокремити UX від UI, проте можна сказати, що UX-дизайн допоможе вам виконати значущі завдання на різних платформах і в різних сервісах. А UI-дизайн створює привабливі і красиві інтерфейси, які пов’язані з людьми і їх уподобаннями.